تابلو در فنگ شویی؛ انتخاب تابلو بر پایه فنگ شویی

منتشر شده در1402.05.29

تابلوها نمایندگان بی‌صدایی هستند که در بدو ورود به مکان‌های مختلف به ما خوشامد می‌گویند. این قاب‌ها با تصاویر و نقش‌‌‌و‌نگارهای متنوعی که دارند یکی از عناصر مهم تنظیم و انتقال انرژی در فنگ شویی به حساب می‌آیند. انتخاب تابلو در فنگ شویی باعث ورود انرژی مثبت و آرامش به منزل می‌شود. این تابلوها را می‌توانید در فضاهای مختلفی همچون اتاق خواب، اتاق کار، سالن پذیرایی، اتاق نشیمن و محیط‌های کاری همچون سالن‌های ماساژ، مراکز اسپا، مطب و سالن‌های زیبایی استفاده کرد. به‌طورکلی این تابلوها در مکان‌هایی قرار می‌گیرند که انتقال انرژی مثبت در آن‌ها اهمیت بالایی دارد. بعد از مطالعه این مقاله به‌راحتی می‌توانید انتخاب تابلو بر پایه فنگ‌شویی را انجام دهید.

نکات مهم انتخاب تابلو در فنگ شویی

ویژگی تصاویر و المان‌ها برای انتخاب تابلو در فنگ شویی؛ استفاده از عناصر ۵ گانه

اگر می‌خواهید برای فضای مورد‌نظرتان تابلویی بر پایه فنگ‌شویی انتخاب کنید، باید به المان‌های به‌کار رفته در تابلو توجه ویژه‌ای داشته باشید. در‌این‌حالت باید المان‌هایی را انتخاب کنید که نماینده انرژی ابتدایی محسوب می‌شوند. در ادامه به این المان‌ها اشاره خواهیم کرد:

  1. عنصر چوب:‌ تابلوهایی از نقاشی یا تصویر درختان،‌ چوب، چشم‌انداز جنگل
  2. عنصر آب:‌ تابلوهایی از تصویر یا نقاشی آب همچون نقاشی رودخانه، آبشار و دریاچه
  3. عنصر آتش:‌ تابلوهایی از تصویر یا نقاشی شمع و شومینه
  4. عنصر خاک (زمین):‌ تابلوهایی نقاشی شده از چشم‌انداز کوهستان، گیاهان و کریستال
  5. عنصر فلز:‌ تصاویر یا نقاشی‌های از ماشین‌ها، سکه‌ و هر وسیله فلزی

یک ویژگی مهم کاربرد تابلوها در فنگ‌شویی امکان پیاده‌سازی این طرح‌ها و استفاده از این عناصر در انواع تابلوها همچون تابلو مدرن، کلاسیک و فانتزی است.

توجه به وجود عناصر پنج‌گانه برای انتخاب تابلو در فنگ‌شویی

فهم تاثیر رنگ‌ها بر انرژی و احساسات برای انتخاب تابلو در فنگ شویی  

یکی دیگر از مواردی که برای انتخاب تابلو در فنگ شویی باید به آن توجه کنید، استفاده از رنگ‌های مناسب است. به‌این منظور باید آگاهی دقیقی از تاثیر رنگ‌ها بر انرژی و احساسات داشته باشید. به‌عنوان مثال تابلو نقاشی منظره رنگ آبی معمولا احساس آرامش و سکون را ایجاد می‌کند. رنگ قرمز شور و انرژی را به فضا می‌آورد. رنگ سبز ارتباط مستقیمی با طبیعت و تجدید انرژی دارد؛‌ بنابراین پیش از انتخاب تابلو در فنگ شویی با معانی رنگ‌ها آشنا شوید.

انتخاب رنگ‌ مناسب با‌توجه‌به هدف و تطابق با محیط 

تابلو در فنگ شویی باید با محیط و هدف استفاده تطابق داشته باشد. هر فضایی تابلوهایی با منطبق با احساسات خاص خود را نیاز دارد. به‌عنوان مثال در اتاق خواب آرامش و آراستگی اهمیت بالایی دارد؛ بنابراین برای انتخاب تابلو برای اتاق خواب باید سراغ رنگ‌های روشن و آرامش‌بخش بروید. 

استفاده از ترکیب رنگ‌ها در تابلو؛ ایجاد احساسات متنوع در فنگ شویی 

یکی از تکنیک‌ها برای انتخاب تابلو در فنگ‌شویی ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر است. این‌کار باعث ایجاد آثار و احساسات متنوع‌تری به‌وسیله تابلو می‌شود. یکی از کارهایی که نقش مهمی در انتقال احساسات و انرژی‌های مثبت دارد خرید تابلو انگیزشی است. هنگام خرید این تابلوها برای جلب احساسات مطلوب از انتخاب ترکیب‌های پیچیده خودداری کنید. وجود تراز و تعادل بین رنگ در تابلو یکی از مواردی است که هنگام ترکیب رنگ‌ها در تابلو به آن توجه کرد. 

تاثیر رنگ‌بندی تابلوها بر انتقال انرژی و احساسات

تقویت احساسات مختلف با استفاده از خطوط در فنگ شویی

خطوط در تابلوهای فنگ شویی نقش مهمی در ایجاد آثار بصری، احساسات و انتقال انرژی‌ در فضاهای مختلف دارند. خط‌ها از نظر جهت، ضخامت و شیب، انتقال‌دهنده احساسات مختلفی هستند. برای استفاده از خطوط در تابلوهای فنگ‌شویی، خرید تابلو برای پذیرایی و مکان‌های دیگر ابتدا احساس مورد‌نظر و هدفتان را تعیین کنید. یعنی باید مشخص شود که بین آرامش،‌ انرژی، رسمیت و تعادل قرار است کدام احساس را تقویت کنید. 

بعد از تعیین هدف می‌توان خط مناسب را انتخاب کرد. مثلاً خطوط عمودی احساس رسمیت و استواری را منتقل می‌کنند. خطوط افقی نقش موثری در ایجاد آرامش و تعادل دارند. خطوط مورب نیز انرژی و تحرک را به فضا اضافه می‌کنند. خطوط منحنی تاثیر به‌سزایی در ایجاد آرامش و انسجام باطنی دارند. البته از آنجایی‌که خطوط منحنی بیانگر خوش اقبالی هستند، معمولا برای انتخاب تابلو در فنگ‌شویی بهتر است به‌دنبال این نمونه‌ها بروید.

انتقال موثر انرژی‌های مثبت با انتخاب تابلوهایی با خطوط منحنی 

برای انتقال انرژی در فنگ شویی به اندازه تابلو توجه کنید 

اندازه تابلوها در فنگ شویی نقش مهمی در ایجاد هماهنگی و تعادل در فضا ایفا می‌کنند. به‌همین‌دلیل سایز تابلو باید با‌توجه‌به ابعاد فضای مورد‌نظر، هماهنگی با میزان عناصر موجود در محیط همچون مبلمان و وسایل دکوری انتخاب شود. تابلوهای بزرگ را برای فضاهایی با ابعاد وسیع‌تر همچون سالن‌های پذیرایی و اتاق نشیمن بزرگ استفاده کنید. اندازه تابلوهای به‌کار رفته در اتاق‌ها با‌توجه‌به به محدودتر بودن این فضاها، کوچک‌تر هستند.

یکی از عناصر مهم در فنگ شویی رعایت تعادل و هماهنگی میان عناصر مختلف است؛ بنابراین باید تابلویی با سایز مناسب و هماهنگ با اجزای اتاق انتخاب کنید. نصب تابلوی بسیار بزرگ باعث پر شدن بیش‌ از اندازه و تابلوی بسیار کوچک باعث خالی به نظر رسیدن فضا می‌شود. 

انتخاب تابلو بر پایه فنگ‌شویی؛‌ عنصری مهم برای تزریق انرژی به فضا 

در این مقاله با نکاتی که برای انتخاب تابلو در فنگ شویی مهم هستند آشنا شدیم. عناصر پنج‌گانه، رنگ‌ها، خطوط و اندازه فاکتورهای مهم و تاثیرگذار برای انتخاب تابلو بر پایه فنگ‌شویی محسوب می‌شوند. با شناخت این فاکتورها و رعایت آن‌ها می‌توان بیشترین سطح از هماهنگی و تعادل را در فضا ایجاد کرد. تابلوهای انتخاب شده بر پایه فنگ‌شویی نقش بسزایی در انتقال انرژی و احساسات دارند. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی شاد‌وشیک می‌توانید می‌توانید تابلوی دلخواهتان را با‌توجه‌به سلیقه و فضای مورد‌نظرتان انتخاب کنید. با تهیه این تابلو‌ها بر پایه فنگ‌شویی احساسات مطلوب و انرژی مثبت را به خانه و محل‌ کارتان بیاورید.

مشاوره رایگان