7 ایده خلاقانه و کاربردی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

منتشر شده در1402.05.02

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قسمت‎های خانه، تاثیر قابل‌توجهی بر شکل‌گیری احساسات شما در طول روز دارد. رنگ‌ها، مدل چیدمان و سبک دکوراسیون خانه مستقیما بر خلق‌و‌خو اثر می‌گذارند و احساساتی چون شادی، خوشبختی و راحتی را در درون شما افزایش می‌دهند. اگر زمان قابل‌توجهی را در نشیمن خانه به‌منظور سرگرمی یا پذیرایی از مهمانان سپری می‌کنید، با به‌کارگیری ایده‌های کاربردی و خلاقانه برای تغییر دکوراسیون نشیمن به‌منظور ایجاد احساسات مثبت 7 ایده خلاقانه این مقاله را از دست ندهید.

معرفی 7 ایده جذاب برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن در شادوشیک

1. تزیین دیوار نشیمن با یک تابلوی دیواری بزرگ و جذاب

به‌منظور تکمیل زیبایی دکوراسیون نشیمن و پذیرایی خانه، می‌توانید از تابلوهای دیواری استفاده کنید. به‌کارگیری یک تابلو پذیرایی بزرگ به جای چندین تابلو کوچک، راهکاری مدرن برای تزیین دیوار نشیمن است. شما می‌توانید با نصب یک تابلو دیواری عریض در دیوارهای وسیع و شاخص نشیمن، نقطه کانونی قابل توجهی در دکوراسیون ایجاد کنید.

انتخاب طرح و رنگ تابلو را براساس رنگ‌های موجود در دکوراسیون نشیمن انجام دهید تا هارمونی و تعادل بیشتری در فضا حاصل شود. شما می‌توانید برای ایجاد وحدت رنگی بیشتر، رنگ‌های جذاب تابلو را در اکسسوری‌هایی مانند کوسن و یا گلدان‌های نشیمن تکرار کنید.

کاربرد تک تابلو دیواری با سایز بزرگ روی دیوار نشیمن

2. استفاده از گیاهان و عناصر طبیعی در دکوراسیون نشیمن برای شادابی

شما می‌توانید به‌منظور روح‌بخشی و طراوت بیشتر از عناصر و متریال‌های طبیعی مانند گیاهان، مبلمان و اکسسوری‌های چوبی و سفالی در دکوراسیون نشیمن استفاده کنید. حتی به جای استفاده از گیاهان طبیعی می‌توانید تابلوهایی با پترن گیاهی یا تابلو منظره را با هدف القای حس طبیعت در فضا استفاده کنید. قطعا تماشای منظره، آرامش بیشتری در شما به وجود می‌آورد.

روح‌بخشی دکوراسیون نشیمن با کاربرد گیاهان و عناصر طبیعی

3. استفاده از شلف‌های دیواری و قفسه‌های کتاب در دکوراسیون اتاق نشیمن

به‌منظور استفاده بهینه از فضا، به‌ویژه در نشیمن‌های بزرگ، می‌توانید پارتیشن‌های چندمنظوره یا شلف‌های دیواری را برای ذخیره‌سازی کتاب به کار ببرید. شما می‌توانید با تلفیق اقلام دکوری مانند مجسمه، گلدان و تابلو‌ها، قفسه کتاب‌ را با جلوه بیشتری چیدمان کنید. اگر به قفسه‌های شلوغ و پر از کتاب علاقه ندارید، با تلفیق تابلو‌های مینیمال آرامش و سادگی بیشتری را به دکوراسیون نشیمن بیافزایید.

4. شادابی در نشیمن با کاربرد رنگ‌های زنده در تابلوهای نقاشی

تاثیر به‌کارگیری رنگ بر ابعاد روانشناختی انسان در تحقیقات به اثبات رسیده است. رنگ‌ها به شادابی، افزایش انرژی و خلاقیت شما کمک می‌کنند. به‌جای صرف هزینه برای تغییر رنگ دیوار‌ها، سطوح و مبلمان، راهکار اقتصادی‌ دیگر، استفاده از تابلوهای هنری و نقاشی‌ها در دکوراسیون نشیمن است. با خرید تابلو نقاشی به سادگی از مزایای هنر و رنگ‌ها در دکوراسیون بهره‌مند شوید.

تابلو نقاشی با رنگ‌ شاد؛ ایده‌ای برای شادابی دکوراسیون نشیمن

5. طراحی دیوار پشت تلویزیون برای حفظ انسجام دکوراسیون نشیمن

یکی از چالش‌برانگیزترین کارها در دکوراسیون نشیمن، طراحی محل قرارگیری تلویزیون و پوشش سیم‌ها و شارژرهای متصل به آن است. طراحی و تزیین دیوار پشت تلویزیون باید عضوی جدانشدنی از دکور نشیمن به نظر برسد و به‌عنوان یک اثر هنری به کانون توجه بصری تبدیل شود. برای این منظور استفاده از پانل‌ها، شلف‌ها و سفارش کمدهای دیواری یا راهکارهای ساده‌تری مانند رنگ‌آمیزی دیوار، تغییر کاغذدیواری و تغییر متریال دیوار پشت تلویزیون نیز پیشنهاد می‌شود.

طراحی دیوار تلویزیون؛ ایده ای کاربردی در دکوراسیون نشیمن

6. طراحی گالری دیواری برای ورودی و راهرو‌های مرتبط با نشیمن

نشیمن به‌عنوان رابطی بین حوزه‌های دیگر خانه، به قسمت ورودی و راهروها دید مستقیمی دارد؛ بنابراین ایده گالری دیواری با مجموعه‌ای از تابلوهای دیواری برای این قسمت‌ انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود. شما می‌توانید با به‌کارگیری تابلوها در دکوراسیون راهرو ورودی یا راهروهای متصل به اتاق خواب، چشم‌انداز مناسبی از نشیمن ایجاد کنید.

7. تغییر دکوراسیون نشیمن با چیدمان اکسسوری‌ها روی میز جلو مبلی

برای ایجاد تغییراتی جذاب در دکوراسیون نشیمن به چیدمان میز جلو مبلی توجه کنید. نحوه چیدمان میز قهوه خوری یا میز جلو مبلی به سبک دکوراسیون و متریال‌های مورد استفاده در نشیمن بستگی دارد. برای دیزاین میز، ابتدا کتاب‌هایی را به‌عنوان پایه در نظر بگیرید و شمع و گلدان‌هایی را روی آن‌ها قرار دهید.

برای دسترسی آسان به اقلام کاربردی مانند کنترل تلویزیون یا خوراکی‌ها می‌توانید از یک سینی کمک بگیرید و اقلام کوچکتر را نیز در آن چیدمان کنید. برای چیدمان اکسسوری‌ها، هماهنگی ارتفاع و تناسب رنگ‌ها را فراموش نکنید و با مجسمه های هنری، گلدان با گل طبیعی این زیبایی را دوچندان کنید.

استفاده از تابلوهای دیواری؛ ایده‌ای جذاب برای تغییر دکوراسیون نشیمن

در این مقاله به 7 ایده جذاب و کاربردی برای دکوراسیون اتاق نشیمن پرداختیم و با کاربرد تابلوها در قسمت‌های مختلف نشیمن در ابعاد و تعداد مختلف آشنا شدیم. با‌توجه‌به تاثیر چشمگیر تابلوهای دیواری در نشیمن، امیدواریم با این ایده‌ها تغییرات موثری در دکوراسیون نشیمن خانه خود ایجاد کنید. شما می‌توانید با استفاده از مشاوره کارشناسان شادوشیک متناسب با بودجه، ابعاد نشیمن و سبک دکوراسیون بهتر تصمیم‌گیری کنید. برای خرید تابلو در منوی بالایی وبسایت گزینه تابلو براساس لوکیشن را انتخاب و با کلیک تابلو پذیرایی تابلوهای مناسب را مشاهده کنید.

مشاوره رایگان