تزیین میز تحریر با تابلو دکوراتیو؛ نکات و ایده های کاربردی

منتشر شده در1402.04.04

پشت میز تحریر نشستن خسته‌کننده است؟ درس خواندن و کار کردن در محیط‌های دیگر را به نشستن پشت میز تحریر ترجیح می‌دهید؟ اگر پاسخ شما به این سوال‌ها مثبت است، تزیین میز تحریر نظر شما را تغییر خواهد داد. حال سوال پیش می‌آید، چگونه میز تحریر را تزیین کنیم؟ استفاده از تابلو و عنصرهای کوچک در اطراف میز تحریر، جذابیت میز را بیشتر می‌کند و انرژی مثبت به شما می‌دهد. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف تزیین میز تحریر با انواع تابلوها پرداخته‌ایم که با استفاده از این ایده‌ها، میز تحریر خود را به محیطی دوست‌داشتنی برای مطالعه تبدیل خواهید کرد.

ایده تزیین میز تحریر با تابلوهای دیواری و رومیزی دکوراتیو

تزیین اطراف میز تحریر با نصب تابلو روی دیوار

اگر میز تحریر در کنار دیوار قرار گرفته و سطح کوچکی دارد، با نصب تابلو دیواری، میز تحریر را تزیین کنید. همچنین، در کنار تابلوهای دیواری، از شلف دیواری و اکسسوری‌های تزیینی دیگر روی دیوار استفاده کرده تا حس بهتری در فضا تجربه کنید.

انتخاب تابلوهایی با سایزهای متفاوت و مطابق با سبک دکوراسیون اتاق و ارتفاع دیوارها به جذابیت بیشتر محیط کمک می‌کند. به‌طور مثال، خرید تابلو بلند و باریک با طرح‌های مینیمال، ارتفاع دیوار را بلندتر نشان‌داده و فضا را دلبازتر می‌کند.

ایده تزیین میز تحریر؛ استفاده از تابلو دیواری

تابلو رومیزی؛ بهترین راه‌حل برای دکور میز تحریر بزرگ

بهترین راه‌حل برای میز تحریرهای بزرگ که سطح وسیعی دارند، استفاده از تابلو رومیزی برای تزیین است. تابلو با طرح‌های منظره، مدرن و مینیمال به میز تحریر جلوه‌ای ویژه می‌بخشد. برای تزیین میز تحریر با تابلو رومیزی، سعی کنید از تابلوهای افقی استفاده کنید تا سطح کمتری اشغال شود. در کنار تابلوهای رومیزی استفاده از گیاه، میز را زیباتر کرده و حس بهتری را منتقل می‌کند.

تزیین میز تحریر دخترانه ساده؛ استفاده از تابلوهای رومیزی مینیمال

ایده تزیین میز تحریر؛ استفاده از شلف و تابلو

برای تزیین میز تحریر از ترکیب شلف و تابلو استفاده کنید. قرار دادن شلف روی میز علاوه‌بر زیبایی، فضایی را به میز اضافه می‌کند که برای چیدن تابلو، اکسسوری‌های دکوری و کتاب‌ها مناسب است. استفاده از تابلوهای کوچک با متن‌های انگیزشی، طرح‌های مدرن و طرح‌های مناظر روی طبقات شلف، در عین حال که به زیبایی محیط کمک خواهد کرد، فضای بیشتری را روی میز خالی می‌کند.

البته توجه داشته باشید که هر طرحی از تابلو برای میز تحریر یا محل کار مناسب نیست. برای یافتن تابلوهای مناسب میز تحریر، تابلو برای دفتر کار را جستجو کرده تا طرح‌هایی که باعث حواس‌پرتی نمی‌شوند و مناسب میز تحریر هستند را مشاهده کنید.

تزیین میز لوازم تحریر با استفاده از شلف دیواری و تابلو

لوح تقدیر برای دکور میز تحریر؛ نمایش پیشینه و حرفه‌ای بودن شما

استفاده از لوح تقدیر برای تزیین میز تحریر، پیشینه و حرفه‌ای بودن شما را نشان می‌دهد و با دیدن آن‌ها احساس مثبتی را تجربه خواهید کرد. لوح‌های تقدیر خود را در یک سمت از میز و در معرض دید قرار دهید و در کنار آن‌ها از گل و گیاه‌ها استفاده کنید. همچنین، با سفارش لوح تقدیر و استفاده از آن‌ها به منظور دکور میز تحریر، برای رسیدن به موفقیت در خود انگیزه ایجاد خواهید کرد.

استفاده از تابلوهای لوح تقدیر؛ ایده تزیین میز تحریر دخترانه و پسرانه

نکات مهم در چیدمان تابلو برای دیزاین میز تحریر

استفاده از تابلو برای تزیین میز تحریر نیاز به ظرافت دارد. در صورتی‌که بدون توجه به محیط و عناصر دیگر، میز خود را تزیین کنید، محیطی شلوغ و خسته‌کننده خواهید داشت. در واقع در محیط کار یا مطالعه باید آرامش داشته باشید تا به‌درستی تمرکز کنید.

برای برقراری آرامش، به‌خصوص آرامش بصری، حتی نحوه چیدمان تابلو روی دیوار مهم است. در ادامه به نکاتی که آرامش بصری و روانی را در چیدمان تابلو‌ها برقرار می‌کنند، اشاره کرده‌ایم.

ابعاد و اندازه تابلو نکته‌ای مهم برای تزیین میز تحریر با تابلو

توجه به سبک و دکوراسیون فضا برای چیدمان صحیح تابلو

برای انتخاب وسایل تزیینی برای دکور میز تحریر، ابتدا نگاهی به محیط اطراف بیندازید تا سبک دکوراسیون محیط را مشخص کنید. انتخاب تابلو و دیگر عناصر دکوری باید متناسب با سبک محیط باشد. به‌طور مثال،‌ اگر سبک اتاق مینیمال است، انتخاب تابلوهای کلاسیک فضا را دگرگون و شلوغ می‌کند.

همچنین استفاده از تابلوهای مدرن در محیطی که سبک وینتیج یا قدیمی دارد، در تضاد است و آرامش بصری را از بین می‌برد؛ در‌نتیجه، برای مدت طولانی نمی‌توانید آن محیط را تحمل کنید.

ابعاد و اندازه موضوعی مهم در تزیین میز تحریر با تابلو

ابعاد و اندازه تابلوها تاثیر ویژه‌ای بر حس محیط دارند؛ به این معنی که استفاده از تابلوهای بسیار کوچک روی میزهای بزرگ، جلوه نخواهند داشت و مانند وسایل اضافی روی میز به نظر خواهند رسید. همچنین، در فضاهای کوچک، استفاده از تابلوهای بزرگ که عرض آن‌ها به اندازه نصف یا کل میز باشد، محیط را کوچک‌تر نشان می‌دهند. از این‌رو، تابلو باید متناسب با ابعاد و اندازه محیط باشد تا محیط را جذاب‌تر کند.

استفاده از انواع تابلو برای افزایش جذابیت میز تحریر

در این مقاله در مورد تزیین میز تحریر با تابلو صحبت کردیم. گفتیم که استفاده از میز تحریر، کسل‌کننده و سخت به‌نظر می‌رسد و معمولا همه ما از نشستن پشت میز فرار می‌کنیم؛ مخصوصا در محیط‌هایی که گزینه‌‌های دیگر مانند نشستن رو تخت را داریم. تزیین میز تحریر در جذب ما به استفاده از میز، کمک بسیاری می‌کند. برای تزیین میز تحریر یکی از بهترین گزینه‌ها استفاده از تابلوهای دکوراتیو است.

تابلوهایی که برای دکور میز تحریر استفاده می‌کنید، باید مناسب با دکور فضای اطراف میز باشند و طرح‌های آن‌ها باعث برهم زدن تمرکز نشود. به‌نظر شما چگونه می‌توان با استفاده از تابلو، میز تحریر را تزیین کرد؟ ایده‌های خود را برای ما در پایین همین صفحه درج کنید.

مشاوره رایگان