هر آنچه که راجب سبک بوهو در دکوراسیون باید بدانید!

منتشر شده در1402.07.05

سبک بوهو در دکوراسیون نمادی از زیبایی آمیخته به آزادی در استفاده از وسایل مختلف است. لوازم دکوراتیو در دکور به سبک بوهو نشان‌دهنده فرهنگ‌ها و عبارت‌های هنری مختلفی هستند. این وسایل با تأکید بر عناصر ارگانیک و طبیعی در یک سبک ترکیبی برای دکوراسیون خانه استفاده می‌شوند. در این سبک وسایل سنتی و ساخته‌شده از چوب جایگاه ویژه‌ای دارند؛ به همین دلیل این نوع ملزومات نقش موثری در زیباتر نشان دادن دکوراسیون منزل به سبک بوهو را به خود اختصاص می‌دهند. در این مقاله هر آنچه از سبک دکوراسیون باید بدانید را شرح خواهیم داد. بعد از مطالعه این مطلب کاربردی اطلاعات مناسبی از نحوه استفاده سبک بوهو در اختیار خواهید داشت.

بررسی سبک بوهو در دکوراسیون در بلاگ شادوشیک

دکور به سبک بوهو؛ الهام‌گرفته از طبیعت بکر

دکوراسیون به سبک بوهو انعکاسی از سفرهای یک فرد، تأثیرات فرهنگی و سبک جهانی را در بر می‌گیرد. اتاق‌هایی با این دکوراسیون با یادگاری‌هایی از سفر به طبیعت مثل سبدهای بافته‌شده، کلاه‌های رنگارنگ، میزهای چوبی حکاکی شده با دست، تابلو مینیمال، مبل‌های روکش‌دار و فرش‌های پشمی تزئین می‌شوند. در سبک بوهو هر یک از این وسایل بیانگر داستان و نمادی از زندگی آزادانه هستند.

رنگ‌های معمول در طراحی بوهو؛ هیچ چارچوبی وجود ندارد

در‌حالی‌که هیچ قانونی در مورد دکوراسیون به سبک بوهو وجود ندارد؛ رنگ‌های خاکی گرم و متالیک کاربرد بیشتری در این نوع طراحی دارند. برای زیباتر نشان دادن فضا از رنگ‌های پایه در کنار رنگ‌های فعال و گرم استفاده کنید. ترکیب این رنگ‌ها به‌ویژه در انواع تابلو منظره بسیار چشم‌نواز خواهد بود. به‌ویژه اگر تصویری از صحرا و مناطق بیابانی نصب کنید. این نوع عکس‌ها به‌خوبی نشانه‌ای از دکور به سبک بوهو هستند. به‌طورکلی ترکیب و لایه‌بندی رنگ‌ها نکته‌ای است که این سبک را منحصر‌به‌فرد می‌کند.

ترکیب الگوها و بافت‌های دیوارکوب؛ روشی خلاقانه برای اجرای سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

با خیال راحت الگوها و بافت‌ها را در کنار هم برای اجرای سبک بوهو در دکوراسیون داخلی به کار ببرید. نیازی نیست که حتما از دیوارکوب‌های متعارف و تکراری برای طراحی داخلی خانه و محل کار استفاده کنید؛ چراکه بی‌نظمی در ترکیب وسایل تزیینی یکی از اصول سبک بوهو در دکوراسیون به شمار می‌رود. 

در کنار نصب انواع دیوارکوب و بافت‌ها از تابلو برای پذیرایی با سبک بوهو استفاده کنید. دیوارکوب‌ها فقط شامل وسایل بافتنی بارنگ‌های گرم نیستند؛ بلکه تابلو و تصاویری بیانگر سبک بوهو کاربرد فراوانی در نشان دادن زیبایی این نوع طراحی دارند. در کنار عکس‌ها و آثار هنری خود، ملیله‌ها و قالیچه‌ها را روی دیوارها آویزان کنید. 

استفاده از تابلو و دیوارکوب؛ دو عنصر مهم برای سبک بوهو در دکوراسیون

در سبک دکوراسیون بوهمین از ترکیب نامتعارف وسایل نترسید

ترکیب کردن الگوها و وسایل تزیینی همیشه ایده خوبی برای سبک دکوراسیون بوهو است. از ترکیب وسایل مختلف برای ایجاد طراحی زیبا، منحصربه‌فرد و جذاب در سبک دکوراسیون بوهمین نترسید. هر چیزی که بیانگر خاطره، داستان و نماد باشد، در سبک بوهو جایگاه ویژه‌ای دارد. ازاین‌رو استفاده از انواع تابلو، دیوار کوب و وسایل سنتی برای تزیین قسمت‌های مختلف خانه مثل طراحی دیوار پشت تلویزیون و اتاق خواب در سبک دکوراسیون بوهو استفاده می‌شود. 

استفاده از وسایل دکوراتیو مثل گلدان سفالی؛ یکی از المان‌های مهم در دکوراسیون بوهو

نورپردازی؛ یکی از بخش‌های مهم برای اجرا در سبک بوهمی

نورپردازی یکی از المان‌های مهم در اجرای سبک بوهو به شمار می‌رود؛ بنابراین برای داشتن طراحی داخلی زیبا در این سبک فقط کافی است تا نورپردازی خوبی را اجرا کنید. البته که المان‌های دیگری در ترکیب فضا و زیبایی آن موثر هستند؛ بااین‌حال نورپردازی کم و ترکیب‌شده از نور زرد و سفید عاملی مهم برای اجرای هر چه بهتر سبک بوهو در دکوراسیون است. 

علاوه‌بر نورپردازی، از نصب تصاویر طبیعت در قسمت‌های مختلف خانه مثل نصب تابلو آشپزخانه، پشت دیوار تلویزیون و اتاق خواب غافل نشوید. همچین نصب یک چراغ شمعی بالای تابلو ایده‌ای عالی برای اجرای سبک بوهو دکوراسیون به شمار می‌رود. 

استفاده از گیاهان در سبک بوهو؛ یکی از نکته‌های مهم برای افزایش زیبایی دکوراسیون

به خانه آوردن طبیعت در همه سبک‌های دکوراسیون مثل بوهو، کلاسیک و  سبک مدرن در دکوراسیون کاربرد دارد. چراکه شادابی و لطافت فضا را افزایش می‌دهد و بر سلامت روان افراد تاثیرگذار است؛ بنابراین قرار دادن گلدان در قسمت‌های مختلف خانه را از یاد نبرید. گوشه‌های مختلف اتاق را با استفاده از گیاهان مورد علاقه خود پر کنید. این کار برای نزدیک کردن دکوراسیون به سبک بوهمی کاربرد دارد. 

استفاده از گل و گیاه؛ المانی مهم در دکوراسیون بوهو

خرید وسایل دکوراتیو مثل تابلو؛ اولین گام برای اجرای سبک بوهو در دکوراسیون منزل

در این مقاله به بررسی روش‌های اجرای سبک بوهو در دکوراسیون پرداختیم. برای طراحی اتاق با این سبک دکوراسیون استفاده از وسایلی به‌عنوان سمبل و نماد طبیعت ضروری است. برای مثال قرار دادن گلدان‌های سفالی، تابلوهایی با تصویر منظره و رنگ‌های گرم، نصب دیوار کوب و استفاده از گلدان برای اجرای هر چه بهتر دکوراسیون سبک بوهو کاربرد دارند. به‌این‌ترتیب امکان اجرای بی‌نقص طراحی بوهمی را در اختیار خواهید داشت. اگر سوال یا ایده‌ای در مورد دکوراسیون منزل به سبک بوهو داری، در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. 

مشاوره رایگان