دکوراسیون اتاق خواب مینیمال با ۸ ایده جذاب!

منتشر شده در1402.08.01

وقتی صحبت از طراحی مینیمال اتاق خواب می‌شود، احتمالا به فضایی خلوت با رنگ‌های خنثی فکر می‌کنید. البته که اساس دکوراسیون اتاق خواب مینیمال بر پایه سادگی و رنگ‌های به دور از هیجان است؛ بااین‌حال به معنی ممنوع یا غیرمتعارف بودن استفاده از این وسایل نیست. لازم نیست اتاق خواب‌های مینیمالیستی، محیطی تاریک و عاری از وسایل جذاب باشند. در این مقاله ۸ ایده جذاب و خاص برای اجری دکوراسیون اتاق خواب به سبک مینیمال معرفی خواهیم کرد. فقط کافی است چند دقیقه از وقتتان را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید تا بهترین دکوراسیون مینیمال را برای اتاق خواب خود اجرا کنید.

بررسی ۷ ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب مینیمال در بلاگ شادوشیک

۱. نصب تابلو؛ وسیله‌ای دکوراتیو در تنوع گسترده

اولین ایده برای اجرای هر نوع سبک دکوراسیونی، نصب تابلو و ملزوماتی نزدیک به تم موردنظر است. تابلو‌‌های بیشماری نیز با تم مینیمال در فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری موجود هستند تا بهترین گالری تصویر را برای اتاق مینیمال و مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. نصب انواع تابلوهای مینیمال بالای تخت، میز تحریر یا قرار دادن این ملزومات روی کنسول از بهترین روش‌های تزیین طراحی مینیمال با این وسیله جذاب هستند. 

۱. قرار دادن وسایل چوبی به رنگ روشن؛ ایده‌ای جذاب برای سبک مینیمال

در دکوراسیون مینیمال اتاق خواب، ایده‌های متفاوتی را می‌توان برای چیدمان اجرا کرد، اما هیچ‌چیز بهتر از وسایل چوبی رنگ روشن برای این سبک نیست. چوب‌های رنگ روشن را می‌توانید در تخت خواب دونفره و تک‌نفره مینیمال، میز توالت یا کل سرویس خواب خود استفاده کنید. رنگ روشن وسایل چوبی، محیطی بسیار آرام به اتاق خواب مینیمال شما هدیه می‌‌دهد.

در دکوراسیون مینیمال اتاق خواب با قرار دادن چوب رنگ روشن در چیدمان فضا، گرمابخش فضای سرد مدرنیته خواهید بود. یک ایده تکمیلی عالی برای اجرای بهتر طراحی مینیمال در اتاق خواب، استفاده از تابلو چند تکه ای با قاب چوبی روشن هستند. با این کار حس لوکس بودن و منظره‌ای طبیعی را در اتاق خواب به ارمغان می‌آورید.

نصب تابلو؛ ابزاری در دسترس برای اتاق خواب سبک مینیمال

۲. اجرای اکسنت وال؛ یک ایده خاص برای طراحی اتاق خواب سبک مینیمال

اگر به‌دنبال ایجاد فضایی آرامش‌بخش در اتاق خواب هستید، چرا اکسنت وال را اجرا نمی‌کنید؟ اکسنت وال در طراحی به دیوارهایی با پوشش، رنگ و تزیین کاملا متفاوت نسبت به سایر دیوارهای اتاق گفته می‌شود. برای مثال نصب کاغذ دیواری متفاوت، پوشش دیواری با طرا‌حی‌های مختلف و ساخت گالری تابلو اتاق یکی از راه‌های اجرای اکسنت وال به شمار می‌روند. 

البته برای اجرای اکسنت وال در طراحی مینیمال باید از چارچوب خاصی مثل رنگ‌های خنثی استفاده کنید؛ بااین‌حال فکر کردن خارج از چارچوب و طراحی دیواری هیجان‌انگیز، ایده خاص شما برای اتاق خواب به سبک مینیمال خواهد بود. 

نصب گالری تصاویر؛ یکی از ایده‌های طراحی اتاق خواب مینیمال

۳. نورپردازی ترکیبی؛ المانی مهم برای طراحی اتاق خواب به سبک مینیمال

سبک مینیمال یکی از بهترین طراحی‌های داخلی برای اجرای نورپردازی ترکیبی به شمار می‌رود. ازآنجایی‌که افزایش آرامش محیط یکی از المان‌های اصلی در نورپردازی اتاق خواب مینیمال است، از نور گرم و سرد در کنار یکدیگر استفاده کنید؛ منظور از نور گرم و سرد، نصب لامپ‌هایی با منبع نوری زرد و سفید است. برای افزایش زیبایی محیط، لوسترهای دیواری و آباژور رومیزی را جایگزین لامپ‌های معمولی در فضا کنید. 

یک ایده عالی برای افزایش جذابیت محیط، قرار دادن لوستر دیواری بالای انواع تابلوهای مینیمال دکوراتیو است. به‌این‌ترتیب فضایی تاریک به‌همراه زیبایی منحربه‌فردی در اتاق خواب ایجاد خواهید کرد. 

اجرای نورپردازی ترکیبی؛ یک المان مهم در اتاق خواب مینیمال

۴. مینیمالیسم لزوما به معنای خنثی بودن نیست

مینیمالیسم مترادف با پالت رنگی خنثی شده است، اما مینیمالیسم نه با رنگ، بلکه براساس آرایش خاص و محدود در فضا تعیین می شود. ازاین‌رو انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب به سبک مینیمال درنهایت باتوجه‌به سلیقه شخص انتخاب می‌شود. بااین‌حال در این بخش چند ایده برای ترکیب رنگ در اتاق مینیمالیسم معرفی خواهیم کرد. 

رنگ‌های سفید حس تمیزی و پاکی بالایی را برای فضا ایجاد می‌کنند؛ البته اجرای نورپردازی در اتاق‌هایی با رنگ سفید از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه رنگ سفید باعث سردتر به نظر رسیدن اتاق نسبت به سایر رنگ‌ها می‌شود؛ بنابراین اگر رنگ سفید را برای دکوراسیون اتاق خواب مینیمال انتخاب کردید، از نورپردازی زرد بیشتر استفاده کنید. علاوه‌بر سفید، رنگ سبز نعنایی نیز از بهترین پالت‌های رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب مینیمال به شمار می‌رود. این رنگ مکمل زیبایی برای ایجاد تاریکی‌های دراماتیک در اتاق خواب است. 

۵. استفاده از ترکیب وسایل دکوراتیو؛ مینیمالیسم به معنای خسته‌کننده نیست

طراحی اتاق خواب مینیمال به معنای اجرای یک دکوراسیون خسته‌کننده با جذابیت پایین نیست. ازاین‌رو از ترکیب وسایل دکوراتیو مختلف با یکدیگر نترسید. کوسن‌های رنگی، تابلو انگیزشی، آباژورهایی با نور زرد، کفپوش پارکت و دیوارکوب‌های کنفی را کنار یکدیگر قرار دهید تا دکوراسیونی جذاب و چشم‌نواز برای اتاق خواب ایجاد کنید. همچنین آوردن طبیعت به اتاق را فراموش نکنید؛ برای این کار چند گلدان روی میز یا چهارپایه‌ای چوبی قرار دهید. برای افزایش زیبایی اتاق، رنگ چوب این میز را با قاب دور تابلوهای نصب شده در اتاق ست کنید. 

قرار دادن گلدان؛ راهکاری برای طراحی اتاق خواب به سبک مینیمال

۶. رنگ‌های گرم را برای سبک مینیمالیسم در آغوش بگیرید

بخش مهمی از دکوراسیون اتاق به سبک مینیمال را استفاده از رنگ‌های خنثی مثل سفید، طوسی و بژ تشکیل می‌دهد؛ بااین‌حال به معنی ممنوع بودن استفاده از رنگ‌های گرم برای طراحی مینیمال نیست. برای ترکیب پالت خنثی در سبک مینیمال با رنگ‌های فعال و هیجانی به سراغ جزییات بروید. برای مثال رنگ نارنجی یا زرد کوسن‌ها در کنار مبلمان طوسی یک ترکیب ایده‌آل و جذاب به شمار می‌رود. فراموش نکنید که رنگ‌های خنثی کمی فضا را سرد نشان می‌دهند؛ ازاین‌رو استفاده از رنگ‌های گرم برای تعدیل رنگ‌های سرد و خنثی ایده مناسبی است. 

۷. برای اجرای طراحی مینیمال، فضا را خالی و خلوت نکنید

یکی دیگر از تصورات غلط سبک مینیمالیستی این است که فضا باید خالی باشد. اگرچه سبک مینیمالیسم براساس قاعده «کمتر، بیشتر است» استفاده می‌شود؛ بااین‌حال فضا را نیز نباید خالی نگه داشت. از وسایل دکوراتیو طبیعی مثل کوزه‌های سفالی، خرید تابلو خط، دیوارکوب و قالیچه‌های سنتی از روش‌های افزایش جذابیت فضای اتاق به شمار می‌روند. 

نصب وسایل دکوراتیو مثل تابلو؛ ایده‌ای جامع برای طراحی اتاق به سبک مینیمال

در این مقاله به بررسی ۸ ایده برای طراحی اتاق خواب مینیمال پرداختیم. استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار جزییاتی با رنگ هیجانی و فعال، نورپردازی ترکیبی، اجرای اکسنت وال و استفاده از المان‌های تزیینی مینیمال مثل تابلو برای اجری طراحی مینیمال مناسب هستند. نصب تابلو در دسترس‌ترین راهکار برای طراحی اتاق خواب به سبک مینیمال است؛ چراکه تنوع بالای این وسیله دکوراتیو در فروشگاه‌ای اینترنتی و حضوری باعث افزایش گزینه‌های موجود برای انتخاب می‌شود. شما چه ایده‌ای برای دکوراسیون مینیمال اتاق خواب دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. 

مشاوره رایگان