۸ ایده خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

منتشر شده در1402.08.06

زمانی که صحبت از روش‌های طراحی اتاق خواب پسران نوجوان می‌شود، احتمالا ایده‌های تکراری و خسته‌کننده‌ای به ذهن شما می‌رسد. بااین‌حال باید در نظر داشته باشید که طراحی اتاق خواب پسرانه درست به‌اندازه اتاق خواب دخترانه مهم است. دکوراسیون اتاق خواب تاثیر بسیاری بر روحیه و آرامش ذهنی فرد خواهد گذاشت. به‌این‌ترتیب باید از المان‌های موردعلاقه پسرتان مثل پوسترهای دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. در این مقاله به بررسی ۸ ایده خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه می‌پردازیم. بعد از مطالعه این مطلب دیگر از راهکارهای کلیشه‌ای برای طراحی اتاق خواب استفاده نخواهید کرد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با ایده‌های خلاقانه

۱. از کنسول، میز و قفسه برای ایجاد فضای نگهداری استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین المان‌ها برای طراحی اتاق خواب پسرانه استفاده از انواع میز و قفسه برای ایجاد فضای انبار کردن وسایل است. مطمئن شوید که نوجوانتان فضای کافی برای قرار دادن وسایل ضروری دارد. علاوه‌بر ایجاد فضای نگهداری، کنسول و قفسه محیط مناسبی برای قرار دادن وسایل دکوراتیو است. برای مثال مجسمه، تابلو کودک و ملزومات تزیینی را روی کنسول قرار دهید. 

به‌طورکلی وسایل در اتاق‌های پسرانه بسیار متعدد هستند؛ ازاین‌رو باید فضای مناسبی برای ذخیره‌سازی در این فضا در نظر بگیرید. همچنین با نصب قفسه و کمدهای دردار از شلوغ و شلخته به نظر رسیدن فضای اتاق جلوگیری خواهید کرد. 

قرار دادن وسایل انبار کردن وسایل؛ راهکاری برای افزایش فضاهای در دسترس اتاق

۲. نورپردازی‌ خاص منطبق علاقه‌مندی‌های پسران؛ روشی برای طراحی اتاق 

یکی از راهکارهای مناسب برای دیزاین اتاق خواب پسرانه نصب لامپ‌هایی با رنگ خاص به شمار می‌روند. برای مثال لامپ‌های نئونی ایده‌ای جذاب برای طراحی اتاق خواب پسرانه به شمار می‌روند. لامپ‌های نئونی تلفیقی از فضای روشن و تیره را در اتاق خواب پسرانه ایجاد می‌کنند. فضایی با نورپردازی نئونی یکی از علاقه‌مندی پسران نوجوان و جوان به شمار می‌رود.

برای تکمیل جذابیت دکوراسیون اتاق برای پسر نوجوان بهتر است از نصب وسایل دکوراتیو همخوان با فضا استفاده کنید. برای مثال نصب تابلو اسپرت، مجله‌ها و پوسترهای ورزشی از ایده‌‌های تکمیلی دیزاین اتاق خواب پسرانه به شمار می‌روند.

۳. نصب تابلو دکوراتیو؛ راهکاری ساده و متنوع در طراحی اتاق خواب پسرانه 

آثار هنری مثل تابلو قدرت اضافه کردن شخصیت به فضاهای مختلف اتاق را دارند؛ بنابراین برای اتاق خواب پسرانه از ایده‌ها و آثار هنری جذاب برای دیزاین استفاده کنید. نیازی به صرف هزینه بالا برای دکور اتاق با وسایل گران‌قیمت ندارید، فقط کافی است چند تابلوی منظره برای آوردن حس طبیعت به اتاق نصب کنید. 

خوشبختانه تنوع این وسیله دکوراتیو در سال‌های گذشته به‌شدت بالا رفته است. همچنین فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری متعددی، انواع تابلو دکوراتیو را عرضه‌ می‌کنند. ازاین‌رو مسیر سختی برای دیزاین اتاق با نصب تابلو در پیش نخواهید داشت. 

نصب تابلو؛ روشی در دسترس با تنوع بالا برای دکور اتاق خواب پسران

۴. یک فضای کاری الهام‌بخش منطبق بر سلیقه فرزندتان بسازید

فضای کاری و مطالعه بخش جدایی‌ناپذیر از اتاق خواب به شمار می‌روند. البته معمولا اتاق کار باید از فضای استراحت جدا شود؛ بااین‌حال بسیاری از خانه‌های کوچک با تعداد محدود اتاق، این امکان را ندارند؛ به‌این‌ترتیب باید تمهیدات خاصی را در بخشی از اتاق خواب برای ایجاد فضای کاری پیاده کنید. چراکه اگر طراحی این بخش شبیه به سایر قسمت‌های اتاق خواب باشد، فرزندتان تمرکز کافی برای مطالعه یا کار را نخواهد داشت. 

برای ایجاد یک فضای کاری جذاب و الهام‌بخش علاوه‌بر قرار دادن میز و صندلی استاندارد، از انواع تابلو برای اتاق خواب نوجوان و منطبق با سلیقه فرزندتان برای دکور استفاده کنید. همچنین در صورت نصب قفسه‌های شلف و کتابخانه از از کاغذ دیواری و رنگ برای عمق بخشیدن به قفسه استفاده کنید. 

۵. گوشه‌ای دنج برای استراحت در نظر بگیرید

اگر نوجوان شما خواهان ظاهری آرام و مینیمالیستی است، به‌دنبال طرحی مدرن با رنگ‌های خنثی، صندلی‌های راحت و گیاهان آپارتمانی باشید. این ملزومات امکان اجرای ایده‌های جذاب را برای شما فراهم خواهند کرد. برای زیباتر کردن این گوشه دنج از وسایل موردعلاقه فرزندتان استفاد کنید. همچنین استفاده از تابلو اکریلیک برای ایجاد فضایی رویایی موثر است. 

تابلوهای اکریلیک در کنار نورپردازی نئونی فضایی جذاب و منطبق بر سلیقه پسران را ایجاد خواهد کرد. فراموش نکنید که گوشه دنج در اتاق خواب باید باعث افزایش آرامش فرزندتان شود؛ ازاین‌رو استفاده از المان‌های موردعلاقه پسرتان را برای دیزاین این بخش در نظر بگیرید. 

در نظر داشتن فضایی دنج؛ راهکاری برای طراحی اتاق خواب پسرانه

۶. نصب پوستر و کاغذ دیواری‌های جذاب؛ روشی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

کاغذ دیواری‌های شگفت‌انگیزی برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه وجود دارد؛ نصب این پوسترهای کاغذی باعث ایجاد فضایی متفاوت از بخش‌های دیگر خانه می‌شود. ازاین‌رو نصب کاغذ دیواری راهکاری ساده، اما جذاب برای ایجاد تغییری بزرگ در اتاق خواب پسرانه به شمار می‌رود. تنوع کاغذ دیواری اتاق خواب در دسته‌بندی پسرانه بسیار بالا است؛ بنابراین نیازی به نگرانی درمورد پیدا کردن بهترین پوستر دیواری منطبق با سلیقه فرزندتان نخواهید داشت. 

۷. طراحی کنج تنهایی برای افزایش حریم شخصی کودک

گاهی اوقات، همه ما به آرامش و زمان تنهایی نیاز داریم؛ بنابراین با اضافه کردن یک پرده در اطراف تخت، فضایی دنج در اتاق خواب پسران نوجوان ایجاد کنید. برای ایجاد کنج تنهایی نیازی به اتاقی با متراژ بالا ندارید؛ این کار حتی در اتاق‌های نسبتا کوچک نیز قابل انجام است. 

طراحی فضایی دنج؛ یکی از بخش‌های مهم در دکوراسیون اتاق خواب

۸. نصب پوستر نقشه جهان روی یک دیوار؛ اتاق را فضایی برای یادگیری در نظر بگیرید

نصب نقشه‌های گسترده راهکاری عالی برای دکور دیوار اتاق خواب به شمار می‌روند. معمولا نوجوان‌های دختر و پسر علاقه بسیاری به انواع نقشه‌های جهان دارند. علاوه‌بر نقشه جهان، از نقشه‌های نشان‌دهنده پراکندگی پوشش گیاهی، جانوران و بناهای قدمی نیز استفاده کنید. با نصب این پوسترها فضایی برای یادگیری فرزندتان نیز ایجاد خواهید کرد.  

خرید وسایل دکوراتیو؛ راهکاری در دسترس برای طراحی اتاق خواب پسرانه

در این مقاله به بررسی ۸ ایده برای طراحی اتاق خواب پسرانه پرداختیم. ایده‌هایی مثل نصب پوستر و کاغذ دیواری‌هایی خاص، نصب نقشه جهان، قرار دادن انواع تابلو در سبک‌های مختلف و استفاده از شلف و قفسه، راهکاری برای اجرای طراحی اتاق خواب به سبک پسرانه هستند. یکی از بهترین ابزارها با فرایند نصب آسان، روشی در دسترس برای طراحی اتاق خواب پسرانه به شمار می‌رود. اگر شما نیز ایده‌ای برای طراحی اتاق خواب پسرانه دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. 

مشاوره رایگان