نکاتی که برای دکوراسیون اتاق کودک باید بدانید! + 7 ایده دکور اتاق کودک

منتشر شده در1402.07.01

ایجاد فضایی زیبا برای کودکان شما که محیطی مناسب برای رشد و بازی باشد، گاهی اوقات بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود. از این گذشته، یک اتاق زیبا و کاربردی که کودک شما عاشق آن باشد، نیاز به در نظر گرفتن نکات متعددی دارد. طراحی اتاق خواب کودک به‌دلیل ایجاد فضایی برای بازی، مطالعه استراحت و حلق ایده‌های کودکانه اهمیت فراوانی دارد؛ بنابراین برای دکوراسیون اتاق کودک باید زمان کافی اختصاص دهید. در نظر داشتن علاقه‌مندی کودک، گوشه‌ای دنج و یک تم رنگی از ایده‌های دکوراسیون اتاق کودک کوچک به شمار می‌روند. در ادامه این مطلب به تفصیل ۷ ایده برای دیزاین اتاق کودک معرفی خواهیم کرد؛ فقط کافی است تا انتهای این مطلب را همراه ما باشید.

بررسی ۷ ایده دکوراسیون اتاق کودک در بلاگ شادوشیک

۱. تابلو؛ گالری از تصاویر دوست‌داشتنی فرزندتان بسازید

دیوارهای اتاق خواب کودک یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید برای طراحی در نظر داشته باشید؛ ازاین‌رو انتخاب رنگ و وسایل دکوراتیو دیوار از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دکوراسیون اتاق کودک گالری تصویری بسازید؛ برای این کار از علاقه‌مندی‌های فرزندتان سوال کنید تا متناسب با آن برای خرید انواع تابلو اتاق کودک اقدام کنید. طراحی دکوراسیون اتاق کودک با خرید تابلو مسیر پرهزینه‌ای نخواهد بود؛ از این گذشته ایده‌ای بسیار زیبا و جذاب برای فرزند شما به شمار می‌رود. 

درست کردن گالری تصاویر؛ ایده‌ای بکر برای دیزاین اتاق کودک

۲. در نظر گرفتن گوشه‌های دنج؛ مکانی برای حفظ حریم شخصی کودک 

یک گوشه دنج در اتاق خواب کودک طراحی کنید؛ بالش‌، پتو کرکی و مبل یک‌نفره کودکانه برای دیزاین این کنج از اتاق کودک ترکیبی عالی به شمار می‌رود. گوشه‌ای دنج برای افزایش آرامش کودک و حفظ حریم شخصی او کاربرد دارد. علاوه‌بر این، به کنج خیالی و ایده‌پردازی کودک نیز تبدیل خواهد شد. 

برای تقویت حس تفکر، ادراک و خیال‌پردازی کودک که منجر به افزایش خلاقیت می‌شوند، از وسایل تزیینی مختلف برای دکوراسیون گوشه دنج کمک بگیرید. نصب پوسترها و تابلو اتاق خواب با تصاویری که انگار از افسانه‌ها و کارتون‌ها آمده باشند، برای کودک بسیار دلپذیر خواهد بود. آرامش این نقطه امن از دکوراسیون اتاق کودک را با یک چراغ مطالعه و ریسه‌های رنگی تکمیل کنید. 

در نظر گرفتن گوشه‌ای دنج؛ روشی برای دکوراسیون اتاق کودک

۳. نصب انواع پوسترها و نقشه جهان؛ روشی برای دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک را با پوسترهای زیبا که آموزشی هم هستند، تزئین کنید. پوسترهایی با طرح الفبا، حیوانات و نقشه‌های جهان برای بچه‌ها بسیار جذاب هستند. علاوه‌بر زیبایی این وسایل، نقش موثری در تقویت حافظه و افزایش اطلاعات عمومی کودک دارند. فرزند شما می‌تواند حروف الفبا را با پوسترهای نصب‌شده روی دیوار تمرین کند و با نقشه‌های متنوع درباره جهان و قاره‌های آن بیاموزد.

برای کودکانی عاشق حیوانات و طبیعت هستند، نصب انواع پوستر و تابلو رومیزی با تصاویر حیوانات ایده‌ای عالی به شمار می‌رود. استفاده از این وسایل بهترین راه برای آموزش به کودکان است که با تمرین نام حیوانات مختلف را بشناسند.

۴. دیوارها و لوازم جانبی رنگارنگ؛ نکته‌ای مهم برای دکوراسیون اتاق کودک

بچه‌ها و بزرگسالان معمولاً ترجیحات متفاوتی در مورد دکوراسیون اتاق خواب دارند؛ معمولا کودکان استفاده از سبک‌های رنگی را بیشتر می‌پسندند. یکی از راه‌های رسیدن به این علاقه‌مندی کودکان، رنگ کردن دیوار است. برای تکمیل دیزاین اتاق کودک از وسایل با تک رنگی استفاده کنید.

ازآنجایی‌که ممکن است دیوارهای رنگی در سنین نوجوانی دیگر مورد‌علاقه فرزندتان نباشند، از رنگ‌آمیزی بیش از حد دیوار‌ها بپرهیزید؛ برای حفظ تم رنگی از وسایل و اکسسوری‌های مختلف استفاده کنید. برای مثال از شلف، کتاب، تابلو اتاق نوجوان با رنگ‌ها و طرح‌های شاد برای دکوراسیون اتاق کودکان در آستانه نوجوانی استفاده کنید. 

استفاده از دیوارها و لوازم جانبی رنگارنگ برای دکوراسیون اتاق کودک

۵. اتاق خواب کودک را جادویی دیزاین کنید

کودکان دنیا را متفاوت از شما می‌بینند؛ ازاین‌رو تخیل و جادو را به زندگی روزمره خود با خیال‌پردازی وارد می‌کنند؛ بنابراین، کمی جادو به اتاق آن‌ها اضافه کنید. استفاده از ریسه‌های رنگ نئونی، نصب تابلو روی دیوار با تم جادوگران داستانی مثل جادوگر شهر از و نقاشی ستاره‌ها روی سقف برای دکوراسیون اتاق کودک پسر و دختر مناسب است. 

۶. در نظر داشتن علاقه‌مندی کودک؛ راهی برای دکوراسیون اتاق خواب

برای ایجاد اتاقی که کودک شما دوستش دارد، علاقه‌مندی‌های فرزندتان را نادیده نگیرید. سعی کنید روی استفاده از وسایل دکوراتیو موردعلاقه فرزندتان برای دیزاین اتاق خواب تمرکز کنید. این وسایل ممکن است شامل چادر کوچک به‌عنوان مخفیگاه، تابلو دکوراتیو و وسایل ورزشی باشد. تابلو دکوراتیو در طرح‌های مختلف برای افزایش زیبایی اتاق نصب می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «تابلو دکوراتیو چیست» را مطالعه کنید.  

۷. طراحی دکوراسیون اتاق کودک را طبق تم مشخص‌شده انجام دهید

اتاق کودک خود را با کمک نکات مد روز تزئین کنید تا عاشق اتاق خوابشان شوند. این کار به کمک در نظر داشتن تم طراحی مشخص انجام می‌شود. برای مثال از میکی موس یا خرس قهوه‌ای برای دیزاین دیوار استفاده کنید. رخت‌خواب را نیز باتوجه‌به همین سبک و رنگ برای هماهنگی با فضای اتاق خواب انتخاب کنید. 

دکوراسیون اتاق کودک با استفاده از یک تم رنگی مشخص

خرید انواع تابلو دکوراتیو از گالری‌های متنوع؛ کاربردی‌ترین روش برای دیزاین اتاق خواب کودک

در این مقاله به بررسی ۷ ایده برای دکوراسیون اتاق کودک پرداختیم؛ استفاده از تم طراحی مشخص‌شده، نصب انواع تابلو دکوراتیو، در نظر گرفتن علاقه‌مندی‌های کودک، نصب کاغذ دیواری رنگی و جادویی کردن فضای اتاق از بهترین‌ ایده های دکوراسیون اتاق کودک دختر و پسر به شمار می‌روند. اگر شما نیز ایده‌ای برای طراحی اتاق خواب کودک دارید با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مشاوره رایگان