چرا باید در دکوراسیون داخلی از تابلو استفاده کنیم؟

منتشر شده در1402.02.10

بهترین دکوراسیون‌های داخلی آن‌هایی هستند که داستان ساکنان یک خانه را بیان می‌کنند. فضاهایی که به خوبی طراحی شده‌اند، صرفا مجموعه‌ای تصادفی از مبلمان، آثار هنری و نورپردازی نیستند. در واقع یکی از مهم‌ترین نکات در دکوراسیون داخلی تعادل بین وسایل مختلف خانه بوده و بهترین وسیله برای ایجاد این تعادل و هماهنگی انواع و اقسام تابلوهاست. در این مقاله به تاثیر تابلو در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم و توضیح می‌دهیم تابلوها چگونه دکوراسیون داخلی خانه را متحول می‌کنند. از شما دعوت می‌کنیم مطالعه این مطلب کاربردی و جذاب را از دست ندهید.

تاثیر تابلو در دکوراسیون داخلی

افزایش زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی با انواع تابلوها

تابلوها تاثیر چشمگیری در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه و محل کار شما دارند. در واقع با خرید تابلو و استفاده از وسایل تزئینی می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کمتر (نسبت به وسایل گران‌قیمتی مانند بوفه و ظروف کریستال)، سلیقه خود را بیشتر در دکوراسیون خانه اعمال کنید و به این ترتیب، حس و حالی را به خانه ببخشید که دلخواه شماست.

برای اینکه از تابلوها حداکثر استفاده را ببرید و از چنین مزایایی بهره‌مند شوید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • رنگ تابلو نباید با دیگر وسایل خانه مانند مبلمان تضاد داشته باشد. حتی‌الامکان تابلویی را انتخاب کنید که در طیف رنگی دیگر اسباب و اثاثیه خانه باشد.
  • اگر دیوارهای خانه کوتاه است، حتما از تابلوهای عمودی استفاده کنید. نصب چنین تابلوهایی دیوارها را بلندتر از چیزی که هستند، نشان می‌دهند.
  • نورپردازی درست تاثیر شگرفی در چند برابر شدن زیبایی تابلوها دارند. بنابراین ترجیحا تابلو را جایی بیاویزید که در کنار آن تعدادی لامپ و هالوژن قرار بگیرد.
  • تابلوهای بزرگ را روی دیوارهای اصلی و تابلوهای کوچک را در دیوارهای فرعی مانند راهروها نصب کنید.  
  • یکی از بهترین جاها برای نصب تابلو در اتاق نشیمن، دیوار پشت مبل و کاناپه است. نکته مهم اینکه اندازه تابلو نباید بزرگ‌تر از کاناپه باشد.
  • اگر می‌خواهید چند تابلو را کنار هم قرار دهید، بهتر است تابلوهای روشن‌تر را بالا و تابلوهای تیره‌تر را زیر آن‌ها نصب کنید. این چیدمان، جلوه بسیار زیبایی به فضا می‌بخشد.

همچنین حفظ تعادل و هماهنگی بین وسایل خانه، از نکات مهمی است که باید در دکوراسیون رعایت کنید. تابلوها می‌توانند به زیبایی هر چه تمام‌تر این تعادل را به ارمغان بیاورند و جلوه یکنواخت و چشم‌نوازی ایجاد کنند. با نکات گفته‌شده، زیبایی و تعادل را هنگام نصب تابلو‌ها رعایت کنید.

افزایش زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی با انواع تابلوها

افزایش ارزش هنری وسایل دکوراسیون با خرید تابلوهای ارزشمند

اگر تجربه خرید تابلو داشته باشید، حتما می‌دانید که تا چه اندازه تنوع طرح و نقش و رنگ و ابعاد تابلوها زیاد است. از تابلوهای فانتزی مدرن گرفته تا تابلوهایی که نقش‌های کلاسیکی دارند و بیشتر برای خانه‌هایی با مبلمان سلطنتی مناسب هستند. به همین دلیل، باید بدانید دقیقا به دنبال چه چیزی بگردید و گزینه‌های پیش رویتان را محدود کنید. 

مهم‌ترین نکته برای تاثیرگذاری تابلو در دکوراسیون داخلی انتخاب سبکی است که هم باب میل شما بوده و هم بیشترین هم‌خوانی را با المان‌های دیگر دکوراسیون داشته باشد؛ اما از این مهم‌تر خرید تابلوهایی است که به عنوان قطعات هنری در نظر گرفته می‌شوند و می‌توانند ارزش هنری دکوراسیون خانه را به مراتب افزایش دهند. در واقع از سرگذشت جالب هنرمند (مانند ون گوگ) گرفته تا معنا و مفهومی که تابلو دارد، تابلوها به عنوان قطعات هنری ارزش بسیاری دارند و به همین دلیل بعضا با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسند. چنین تابلوهایی علاوه بر زیبایی بصری، اصالت بی‌نظیری را به دکوراسیون داخلی خانه شما می‌بخشند و هر کسی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. 

افزایش ارزش هنری وسایل دکوراسیون با خرید تابلوهای ارزشمند

تاثیر مثبت تابلو در دکوراسیون داخلی بر خلق‌وخوی ساکنان خانه

تابلوها تاثیر مثبتی بر خلق‌وخوی ساکنان یک خانه یا کارمندان یک شرکت می‌گذارند. وقتی روزتان را با نگاه به تابلوهای زیبا و هنری شروع کنید، حال و هوای شما به مراتب بهتر از زمانی خواهد بود که به دیوارهای خالی نگاهی بیاندازید. به این منظور می‌توانید انواع و اقسام تابلوها را با تصاویر منظره و طبیعت تهیه کرده و آرامش حاکم بر فضای خانه را دو چندان کنید یا با خرید تابلوهایی که طرح‌های کلاسیک و هنری‌تری دارند، لذت بصری بیشتری در دکوراسیون داخلی به ارمغان بیاورید.

امروزه تابلوها در سبک‌های متنوعی شامل سبک کلاسیک، مدرن و مینیمال طراحی و تولید می‌شوند. برای اینکه دید جامع‌تری نسبت به سبک‌های مختلف داشته باشید و تابلویی را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر را بر حال و هوای شما دارد، مجلات دکوراسیون داخلی گزینه خوبی هستند. بعد از انتخاب تابلو، آن را در جایی نصب کنید که در معرض دید باشد. برای مثال یکی از بهترین نقاط برای نصب تابلو دیوار پشت کاناپه است.

تاثیر مثبت تابلو در دکوراسیون داخلی بر خلق‌وخوی ساکنان خانه

استفاده از تابلوهای زیبا برای پوشاندن دیوار با کمترین هزینه

یکی دیگر از مزایای استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی این است که با این ابزارها می‌توانید دیوارهای خالی را با کمترین هزینه بپوشانید. البته این فایده بدان معنا نیست که سراسر دیوارها را تابلو بزنید یا از هر تابلویی برای هر قسمتی از دیوار خانه‌تان که خالی است یا نقصی دارد، استفاده کنید. در واقع اندازه و ابعاد نیز در تاثیر تابلو در دکوراسیون داخلی نقش دارد.

اگر تابلویی با اندازه درست انتخاب نکنید، این وسیله تزئینی اثر معکوسی بر زیبایی فضا خواهد گذاشت. به این منظور، دیوارهای بزرگ را با تابلوهای بزرگ بپوشانید و روی دیوارهای مستطیلی عمودی از تابلوهای عمودی استفاده کنید. اگر قصد خرید تابلو دفتر کار دارید، برای جاهایی مانند راهروها از تابلوهایی با اندازه‌های کوچک استفاده کنید. به عنوان یک نکته کلی، تابلوها باید نسبتا بزرگ باشند و حداقل دو سوم یا سه چهارم دیوار را بپوشانند.

استفاده از تابلوهای زیبا برای پوشاندن دیوار با کمترین هزینه

استفاده از تابلو برای کمک به ایجاد محیطی آرامش‌بخش

اولین چیزی که توجه مهمانان شما را در یک نگاه جلب می‌کند، سبک دکوراسیون داخلی و تابلوهایی است که روی دیوار نصب کرده‌اید. از این رو، با نصب تابلوهایی با تصاویر آرامش بخش می‌توانید محیط داخلی خانه را دلنشین‌تر از همیشه بسازید تا تصویر زیبایی از خانه شما در ذهن همه کسانی که مهمان شما می‌شوند، نقش ببندد.

برای اینکه تابلو چنین تاثیری داشته باشند، نباید آن را زیاد بالا نصب کنید. در واقع به عنوان یک قاعده کلی، تابلوها باید در راستای چشم‌های فردی با قد حدودی 170 سانتی‌متر قرار بگیرند و فرد برای دیدن آن سرش را بالا یا پایین نکند. برای اینکه تابلویی متناسب با ابعاد دیوار خود داشته باشید و آن را در نقطه مناسبی نصب کنید، پبشنهاد ما به شما سفارش تابلو شاسی با طرح و ابعاد موردنظرتان است.

استفاده از تابلو برای کمک به ایجاد محیطی آرامش‌بخش

خرید تابلوهای زیبا و متنوع با بالاترین کیفیت از گالری شاد و شیک

در این مقاله درباره تاثیر تابلو در دکوراسیون داخلی توضیح دادیم و گفتیم خرید و نصب انواع تابلوها چه مزایای شگفت‌انگیزی دارند. مهم‌ترین نکته برای استفاده از تابلوها هم‌خوانی رنگ و طرح تابلو با مبلمان و دیگر المان‌های دکوراسیون داخلی است. به این منظور باید تابلوی موردنیازتان را از فروشگاهی تهیه کنید که بالاترین تنوع را داشته باشد.

شما می‌توانید از طریق بخش فروشگاه گالری شاد و شیک به کالکشن آثار مشهورترین نقاشان دنیا دسترسی داشته باشید و تابلوهای خاص و منحصربه‌فردی را سفارش دهید که هیچ جای دیگری پیدا نخواهید کرد. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی درباره انتخاب و خرید تابلو دارید، در بخش نظرات این مقاله با ما و دیگر همراهان عزیز و همیشگی شادوشیک در میان بگذارید.

مشاوره رایگان